Live Video&Score | Liga a 2-a, play-out. Petrolul

[ad_1]

• Liga 2: Rapid – Dunărea Călărași, duminică, 19:00, Digi Sport 1

• Liga 1: Universitatea Craiova – CFR Cluj, duminică, 21:30, Digi Sport 1

Minutul 31: GOOL Chiajna! Lucian Ion deschide scorul cu un șut din șase metri.

Minutul 6: Vajushi ratează un penalty! Chesneau a apărat lovitura de la 11 metri, iar apoi ploieștenii au lovit bara.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

Petrolul: Avram – Olaru, Mondragon, Meijers, Țicu – Pană – Constantinescu, Ekollo, Roige, Vajushi – Buhăescu
Rezerve: Kitanov – Lică, Arnăutu, Moise, Mitrea, Bărboianu, Bratu, Manolache, Lax

Chiajna: Chesneau – Borța, Marc, Ion, Cherecheș – Biceanu, Piper – Dumitru, Rosado, Deac – Herghelegiu
Rezerve: Lungu – Alexe, Manole, Stănică, Cocoș, Ciucureanu, Younes, Llullaku, Lazăr

După cum se ştie, din cele două grupe de play-out vor retrograda locurile 6 şi 7, iar locurile 5 vor susţine un baraj de menţinere în eşalonul secund.

Din play-off vor promova direct locurile 1 şi 2, iar echipele de pe locurile 3 şi 4 vor susţine baraje cu locurile 13 şi 14 din Liga 1.

Play-out, Liga 2, Grupa A

Metaloglobus – Farul Constanţa, 1-0 (0-0).

Ripensia Timişoara – Comuna Recea, 2-1 (1-1).

Pandurii Târgu Jiu – Slatina, 2-3 (1-2). Din minutul 37, gazdele au juat în 10 după eliminarea lui Cotolan.

Play-out, Grupa B. Petrolul-Concordia va fi duminică, ora 11:00, Digi Sport 1

Aerostar Bacău – CSM Reşiţa, 0-2 (0-1)

Unirea Slobozia – Viitorul P. Târgu Jiu, 3-1 (0-1). Din minutul 2, Lixandru, de la oaspeţi, a fost eliminat.

Petrolul 52 – Concordia Chiajna (duminică, 11 aprilie, ora 11:00)