Live Video&Score | Cagliari – Parma LIVE VIDEO, la Digi Sport 2, ora 21:45. Derby pentru evitarea retrogradării

• Liga 1: CFR Cluj – Academica Clinceni, duminică, 18:30, Digi Sport 1

• Liga 1: FCSB – FC Botoșani, duminică, 21:00, Digi Sport 1

UPDATE Minutul 31 GOOOL Parma!!! Cornelius deviază inspirat pentru Kucka, iar acesta majorează scorul din interiorul careului.

UPDATE Minutul 19 Ocazie pentru Cagliari! Răzvan Marin trage periculos, dar portarul Sepe izbutește să respingă.

UPDATE Minutul 5: GOOOL Parma!!! Pezzella înscrie cu un voleu de zile mari din afara careului. Este primul gol în Serie A al internaționalului de tineret al Italiei.

UPDATE Minutul 1: A început partida.

Echipele de start:

CAGLIARI (3-5-2): Vicario – Rugani, Godin, Carboni – Zappa, Marin, Nainggolan, Duncan, Nandez – Joao Pedro, Pavoletti.

PARMA (4-3-3): Sepe – Laurini, Osorio, Bani, Pezzella – Grassi, Brugman, Kurtic – Man, Cornelius, Kucka.

Cagliari – Parma LIVE VIDEO, la Digi Sport 2, ora 21:45

Valentin Mihăilă a revenit în lotul Parmei după accidentarea musculară suferită, în cursul săptămânii trecute. Extrema italienilor a lipsit în ultima etapă, la eșecul cu AC Milan, scor 1-3, însă în ultimele zile a revenit la antrenamentele obișnuite, iar la partida cu Cagliari ar putea fi introdus în teren.

Cagliari ocupă locul 18, cu 22 de puncte, în timp ce Parma e pe 19, cu 20 de puncte. Diferența față de ultimul loc care asigură salvarea este semnificativă (Torino, 27p și un meci mai puțin), astfel că victoria este obligatorie pentru a spera în continuare la îndeplinirea obiectivului.

Cagliari – Parma LIVE VIDEO, la Digi Sport 2, ora 21:45. Echipele probabile

• Cagliari: Vicario – Rugani, Godin, Carboni – Nandez, Marin, Nainggolan, Duncan, Lykogiannis – Pavoletti, J. Pedro
  • Rezerve: Aresti, Ciocci, Zappa, Asamoah, Cerri, Tripaldelli, Pereiro, Calabresi, Klavan, Simeone, Walukiewicz
  • Antrenor: Leonardo Semplici
  • Parma: Sepe – Busi, Bani, Osorio, Pezzella – Kucka, Brugman, Kurtic – Man, Pelle, Gervinho
  • Rezerve: Colombi, Rinaldi, Laurini, Valenti, Camara, Sohm, Traore, Dierckx, Grassi, Alves, Cornelius, Brunetta, Mihăilă
  • Antrenor: Roberto D’Aversa