Live Video&Text | Gaz Metan – FC Argeș

30.04.2021, 17:30

• Liga 2: FC U Craiova 1948 – CS Mioveni, vineri, 20:00, Digi Sport 1

• Liga 1: Gaz Metan – FC Argeș, vineri, 17:30, Digi Sport 1

LIVE VIDEO | Partida Gaz Metan Mediaș – FC Argeș deschide runda cu numărul cinci din play-out-ul Ligii 1 și va fi transmisă în direct, de la ora 17:30, pe Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro.

Gaz Metan – FC Argeș | LIVE VIDEO, ora 17:30, pe Digi Sport 1. Confruntări directe și statistici

Ambele formații vin după două victorii consecutive. Medieșenii ocupă poziția a patra în play-out cu 24 de puncte, în timp ce piteștenii sunt pe locul doi, cu trei puncte mai mult. Gaz Metan și FC Argeș s-au întâlnit de șase ori la nivelul primei ligi. În sezonul regulat, gazdele de astăzi au obținut patru puncte în cele două jocuri cu trupa pregătită de cuplul Andrei Prepeliță/Mihai Ianovschi.

Per total, FC Argeș a obținut două victorii, trei partide s-au încheiat la egalitate, iar Gaz Metan s-a impus o singură dată. Deaconu, cu opt goluri, este cel mai bun marcator al medieșenilor în acest sezon, iar Malele este golgheterul argeșenilor cu 16 reușite.

Dacă Gaz Metan a înscris același număr de goluri, 20, în fiecare repriză în acest sezon, FC Argeș este mult mai periculoasă după pauză. Gruparea din Trivale a marcat doar 10 goluri în primul act, în timp ce în ultimele 45 de minute a punctat de 28 de ori.

Gaz Metan – FC Argeș | LIVE VIDEO, ora 17:30, pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• Gaz Metan: Pleșca – Baco, Yuri, Trif – Butean, Moura, Alceus, Deaconu, Velisar – Ciocan, Morar
  • FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Turda, Muşat – Meza Colli, Şerban – Drăghici, Palic, Grecu – Malele