Live Video&Score | Transylvania Open, sferturi

[ad_1]

• Liga 2: CSA SteauaConcordia Chiajna, vineri, 17:30, Digi Sport 1

• Liga 1: FC BotoșaniFarul, vineri, 20:30, Digi Sport 1

Simona Halep se va lupta cu Jaqueline Cristian pentru un loc în semifinale, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 2. Seara se încheie cu meciul de gală dintre Emma Răducanu și Marta Kostyuk, care va începe după partida Halep – Cristian. Simona Halep și Emma Răducanu se vor întâlni în semifinale dacă vor câștiga meciurile de azi.

Transylvania Open, sferturi | Programul de vineri, 29 octombrie

Simona Halep – Jaqueline Cristian, ora 18:00, Digi Sport 2

Anhelina Kalinina – Anett Kontaveit, 3-6, 1-6

UPDATE 17:23 Victorie clară pentru Anett Kontaveit, care merge în semifinalele turneului de la Cluj, unde o va întâlni pe suedeza Rebecca Peterson.

*Meciul a durat o oră și două minute. Kontaveit a cedat serviciul o singură dată și a reușit cinci break-uri.

Știi cum se traduce o croazieră de lux în impactul asupra mediului înconjurător? Află Ce nu știai despre croaziere, pe Digi Life, de la 21:55. Hai în Digi Online!

UPDATE 16:53 Kontaveit a câștigat primul set, scor 6-3. A doua favorită a turneului a servit mai bine și a speculat ambele mingi de break avute.

*Raportul loviturilor câștigătoare în primul set a fost 13-3 pentru Kontaveit.

UPDATE 16:20 A început meciul!

Rebecca Peterson – Lesia Tsurenko 6-2, 3-6, 6-3

UPDATE 16:05 Rebecca Peterson este prima semifinalistă a turneului de la Cluj! Suedeza a câștigat setul decisiv cu 6-3.

UPDATE 15:30: Tsurenko trimite meciul în decisiv, după ce și-a adjudecat al doilea set, scor 6-3.

UPDATE 14:35: Peterson câștigă clar primul set, scor 6-2, iar acum se află la un pas de semifinale.

UPDATE 14:10: A început meciul.

Monica Niculescu/Elena-Gabriela Ruse – Irina-Camelia Begu/Andreea Mitu 5-7, 6-0, 8-10

UPDATE 13:50: Final de meci! Begu și Mitu se califică în semifinalele probei de dublu, unde se vor duela cu echipa formată din Irina Bara și Ekaterine Gorgodze. În cealaltă semifinală se înfruntă Natela Dzalamidze/Kaja Juvan și Aleksandra Krunic/Lesley Pattinama Kerkhove.

UPDATE 12:00: A început meciul!

Emma Răducanu – Marta Kostyuk, ora 20:00, Digi Sport 2

VIDEO Simona Halep, pregătită pentru duelul cu Jaqueline Cristian din sferturi

• Turneul de tenis Transylvania Open WTA250 are loc în perioada 25-31 octombrie, ÎN DIRECT la Digi Sport, în BT Arena din Cluj-Napoca. Sala este împărţită în două zone pentru a separa complet cele două terenuri de tenis pe care vor avea loc meciurile, o premieră în producţia de evenimente din România.

Etichete: wta , simona halep , cluj napoca , jaqueline cristian , emma raducanu , transylvania open