Și-a scos căpitanul! Schimbările efectuate de Nicolae Dică la pauza meciului cu Silkeborg

[ad_1]

• Media: Digi Sport Special, joi, 23:45, DGS 1

• Liga 1: Hermannstadt – Rapid, vineri, 21:00, DGS 1

Totuși, nici pe Arena Națională situația nu a fost mult diferită pentru că, la pauza meciului, elevii lui Nicolae Dică erau conduși cu 2-0, după golul lui Kusk (minutul 12) și reușita lui Klynge direct din corner (minutul 16).

La pauza meciului, Nicolae Dică a efectuat două schimbări. Antrenorul roș-albaștrilor l-a scos din teren pe căpitanul FCSB-ului, Octavian Popescu, iar, în locul acestuia, l-a introdus pe David Miculescu.

Popescu i-a cedat banderola de căpitan lui Darius Olaru.

Totodată, Dică l-a trimis în teren pe Eduard Radaslavescu în locul lui Răzvan Oaidă.

În prima manșă cu Silkeborg, când FCSB a pierdut cu scorul de 0-5, Dică a efectuat trei schimbări la pauza meciului.

Atunci, Dică i-a scos din teren pe Dulca, Dumiter și Bogdan Rusu, iar în locul acestora i-a introdus pe Radaslavescu, Musi și Stoica.

FCSB a încasat gol direct din corner în meciul cu Silkeborg

Defensiva improvizată a roș-albaștrilor a fost făcută șah-mat în minutul 12. Helenius a pasat printre picioarele lui Bouhenna pentru Kusk, iar acesta l-a driblat și pe Târnovanu și a trimis în poarta goală.

Patru minute mai târziu, danezii și-au majorat avantajul. Klynge a executat un corner de pe partea stângă a atacului celor de la Silkeborg, Târnovanu a vrut să iasă să boxeze balonul, însă s-a împiedicat, iar mingea s-a scurs în poartă, fără ca nimeni s-o atingă.

Portarul FCSB-ului i-a cerut insistent centralului să acorde fault în atac, însă golul a fost validat.

Etichete: nicolae dica , gigi becali , schimbari , fcsb