• Media: Digi Sport Special, luni, 22:00, DGS 1

• Fotbal U20: RomâniaPolonia, luni, 20:00, DGS 1

Englezii au început tare confrutnarea și au uat cu asalt poarta adversarilor.

Moment controversat în startul partidei dintre Anglia și Iran

La un corner, în minutul 3, Harry Maguire a fost căutat în careu de o centrare, dar fundașul a căzut și nu a ajuns la balon din această cauză.

Reluările au arătat o ținere prelungită a unui fundaș din Qatar, însă cu toate acestea, arbitrii din camera VAR nu au intervenit și jocul a fost reluat rapid.

Vânătorii de mașini de colecție au o emisiune în care iși etalează cele mai de preț descoperiri . Urmărește pe Digi Life și Digi Online, azi de la ora 20:00.

Elevii lui Gareth Southgate au părut uluiți de faptul că Raphael Claus nu a apelat la sistemul de video-arbitraj și a lăsat fază să treacă.