Bayern, fără emoții în sferturile UCL. Cu Lewandowski din nou marcator, campioana Europei nu i-a dat nicio șansă lui Lazio

[ad_1]

• Liga 1: Astra – FC Botoșani, joi, 17:00, Digi Sport 1

• UEL: AC Milan – Manchester United, joi, 22:00, Digi Sport 1

După 4-1 pe Olimpico, bavarezii s-au impus cu 2-1 și pe teren propriu, într-un meci în care Ștefan Radu a bifat apariția cu numărul 400 în tricoul biancoceleste.

Echilibrul s-a rupt după o jumătate de oră când Istvan Kovacs a acordat lovitură de la 11 metri pentru gazde la un duel între Goretzka și Muriqi, deși Acerbi a văzut cartonașul galben.

Robert Lewandowski a ajuns la 73 de goluri în UEFA Champions League

Lewandowski a transformat fără probleme penalty-ul cu al 5-lea său gol în 6 partide de Liga Campionilor în acest sezon, și al 39-lea în toate competițiile.

Polonezul are 73 de goluri înscrise în UEFA Champions League, fiind pe locul 3 după Cristiano Ronaldo și Leo Messi.

Deținătoarea trofeului a majorat diferența prin Choupo-Moting din pasa lui Alaba în minutul 73, iar Parolo a redus din handicap în minutul 82.