Live Video&Score | LIVE VIDEO Sorana Cîrstea

[ad_1]

• WTA Miami: Sorana Cîrstea – Katrina Scott, marți, 19:00, Digi Sport 2

• Liga 2: U Craiova 1948 – Farul Constanța, marți, 19:30, Digi Sport 1

LIVE VIDEO Sorana Cîrstea – Katrina Scott, la Digi Sport 2. Meciul poate fi urmărit AICI de abonații RCS&RDS

UPDATE ora 19:00: Cele două jucătoare ies la încălzire.

• Digi Sport transmite în direct și în exclusivitate turneul WTA Miami. Meciurile de pe tabloul principal încep marți, 23 martie, pe Digi Sport 2 și Digi Sport 4, de la ora 17:00.

Sorana Cîrstea – Katrina Scott, în jurul orei 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Adversara Soranei din primul tur, Katrina Scott, are doar 16 ani, însă deja a jucat la un turneu de Grand Slam, US Open 2020, unde a fost elimimată în turul 2.

Înaltă de 1,80 metri, Scott se află pe locul 443 WTA, iar în 2021, Scott a câștigat unul dintre cele 4 meciuri jucate. La Miami, Katrina Scott a primit un wild card. În ciuda vârstei fragede, americanca a câștigat deja doar din premii 123.703 de dolari.

De cealaltă parte, Sorana Cîrstea vine după eliminarea din turul 2 de la Dubai. În acest an, bucureșteanca de 30 de ani a jucat 9 meciuri, dintre care a câștigat 5. În acest moment, Cîrstea se află pe locul 66 WTA.

Etichete: sorana cirstea , wta miami , katrina scott , sorana cîrstea katrina scott