Live Video | Dunărea Brăila şi Minaur Baia Mare, ACUM pe Digi Sport 1, în sferturile EHF European Club

• Liga 2: Metaloglobus – Rapid, duminică, 15:00, Digi Sport 1

• Liga 2: U Cluj – Petrolul, duminică, ora 15:00, Digi Sport 2

Turul se joaca acum, a început la ora 15:00 şi este transmis pe Digi Sport 1. Returl va avea loc săptămâna viitoare, la Baia Mare şi va fi transmis pe Digi Sport

Jocul poate fi urmărit în direct, AICI, de abonaţii RCS-RDS pe Digi Sport 1

Update 15:40. Pauză la Brăila. După prima repriză scorul este egal, 12-12, după ce oapetele au condus la un moment dat cu 10-6.

După derbyul din Liga campionilor la handbal, dintre CSM Bucuresti si SCM Rm. Vâlcea, avem bătălia româncelor şi în sferturile EHF European League.

Dunarea Brăila va fi gazda în tur pentru Minaur. Baimarencele nu au pierdut din 2013, in competitia interna, in fata adversarei din Brăila.

De atunci s-au jucat 12 partide, un egal si 11 victorii pentru Minaur. În ediţia actuală din EHF European League, Minaur a fost cu un pas inaintea rivalei. A câştigat grupa C, cu cinci succese in 6 meciuri, în faţa unor adversare grele ca Astrahanocika, Storhamar si Thuringer.

Etichete: dunarea braila , minaur baia mare , ehf european league