Live Video&Score | LIVE VIDEO Liga 2, etapa 21

[ad_1]

• Liga 2: Metaloglobus – Rapid, duminică, 15:00, Digi Sport 1

• Liga 2: U Cluj – Petrolul, duminică, ora 15:00, Digi Sport 2

Sunt doar şase locuri disponibile pentru play-off şi în funcţie de rezultate orice este posibil din punct de vedere matematic.

• La aceste scoruri, în play-off se califică următoarele echipe: FC U Craiova 1948, Dunărea Călărași, CS Mioveni, Csikszereda Miercurea Ciuc, Farul și Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

LIVE VIDEO Liga 2, etapa 21

Metaloglobus – Rapid 2-2 (Digi Sport 1)

• Metaloglobus: Gavrilaș – Coman, Caramalău, R. Chiriac, Sava, Sota Mino, Botic, Bolohan, Covalciuc, Aguinaldo, O. Herea
  • Rapid: Moldovan – Goge, Nastos, Dandea, Finica – Barbu, R. Costin, Sefer – R. Ilie, Bălan, Hlistei

Minutul 46: Începe repriza a doua.

Minutul 45+2: Pauză.

Minutul 29: GOL Metaloglobus! Ovidiu Herea a trimis pe lângă Moldovan, iar Goge a respins mingea în propria poartă. La faza anterioară, portarul Gavrilaș a luat în brațe o pasă directă de la Caramalău, dar centralul Sebastian Colțescu nu a acordat lovitură liberă indirectă și s-a născut contraatacul din care gazdele au egalat.

Minutul 24: GOL Rapid! Antonio Sefer înscrie un euro-gol în Pantelimon și giuleștenii urcă pe loc de play-off. Superb golul lui Sefer!

Minutul 17: GOL Rapid! Barbu a centrat de la colțul terenului, iar Adrian Bălan a înscris cu o lovitură de cap.

Minutul 11: Ocazie pentru Rapid. Rareș Ilie a trimis în fața porții, dar Gavrilaș a respins. Rămâne 1-0 pentru gazde.

Minutul 7: GOL Metaloglobus! Bolohan a deschis scorul după o bâlbâială în careul giuleștenilor.

Minutul 1: Ocazie pentru Metaloglobus. Aguinaldo a șutat în plasa laterală din interiorul careului.

Minutul 1: A început meciul din Pantelimon! Galeria Rapidului s-a adunat lângă stadion pentru acest joc decisiv. Cine câștigă aici se califică direct în play-off.

U Cluj – Petrolul 0-0 (Digi Sport 2)

• U Cluj: Muțiu – Dican, Luchin, Telcean – Ribeiro, I. Filip, Acka, Taub – Meșter, Ogbu, Pîrvulescu
  • Petrolul: Avram – Olaru, Meijers, Huja, Țicu – M. Constantinescu, Sil. Pană – Ekollo, Pol Roige, Vajushi – Buhăescu

Minutul 3: Penalty ratat de U Cluj! Sergio Ribeiro a irosit o șansă uriașă.

Minutul 1: A început meciul de pe Cluj Arena. Universitatea mai poate spera la play-off doar dacă învinge, în timp ce Petrolul are cele mai mici șanse dintre cele 11 echipe care luptă astăzi pentru accederea în cursa pentru promovare.

Dunărea Călărași – Viitorul Tg. Jiu 2-1 (Digi Sport 3)

• Dunărea Călărași: Began – Rus, Wiktorski, A. Lopez, Sălceanu – Pușcaș, Djuric, Cârstocea – Alami, Kanda, V. Alexandru
  • Viitorul Tg. Jiu: Rusu – Buleică, Băican, Oros, Sin – Vulpe, Prejmerean – Țegle, Cioiu, Gîrbiță – D. Paraschiv

Minutul 52: GOL Dunărea Călărași! După o centrare din lovitură liberă, Ariel Lopez reia cu capul în poartă.

Minutul 44: GOL Dunărea Călărași! Alami egalează.

Minutul 7: GOL Viitorul Tg. Jiu! Țegle înscrie de la 11 metri, oaspeții sunt cu un picior în play-off.

Minutul 1: Start la Călărași! Meciul dintre Pustai și Stoican este de-a dreptul crucial, un eventual eșec poate arunca echipa învinsă în afara play-off-ului.

Concordia Chiajna – ASU Poli Timișoara 1-0 (Digi Sport 4)

• Concordia Chiajna: Chesneau – Borța, Manole, L. Ion, Cherecheș – Biceanu, Rosado – Hergheligiu, M. Dumitru, Ciucureanu – G. Deac
  • ASU Poli Timișoara: Hindrich – Sofran, Mera, Scutaru, Pamfile – Codrea, Casado – D. Radu, Ignea, Popovici – Plazonja

Minutul 37: GOL Concordia Chiajna! Cherecheș deschide scorul pentru gazde.

Minutul 1: Start Chiajna! ASU Poli este la mâna ei, dar are șanse mari să prindă play-off-ul și în cazul unui egal sau chiar în cazul unui eșec.

CSM Reșița – FC U Craiova 1948 0-1 (Campagno 19)

CS Mioveni – Aerostar Bacău 4-1 (Vereș 4, Șerbănică 21, Isfan 30, 45+2 / Bobaru 16)

Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Slatina 1-0 (Suciu 34)

Ripensia Timișoara – Comuna Recea 0-0

Pandurii Tg. Jiu – Unirea Slobozia 0-0

Clasamentul înaintea meciurilor din ultima etapă

Rezultatele de la partidele Viitorul Tg Jiu-Csikszereda, 0-0, şi U Craiova 1948-Farul, 0-0, au lăsat deschise foarte multe posibilităţi.

Aflată în grupul formaţiilor care speră să lupte pentru promovarea în Liga 1, Farul nu mai joacă şi rămâne să urmărească celelalte întâlniri, dintre care patru vor fi transmise în direct pe canalele Digi Sport, de la ora 15:00. Abonaţii RCS-RDS vor putea urmări partidele şi pe siteul digisport.ro.

Cine câştigă meciul Metaloglobus-Rapid (Digi Sport 1) prinde play-off-ul. ASU Poli are meci greu la Chiajna

Rapid va juca în Pantelimon cu Metaloglobus, iar echipa care va câştiga va prinde un loc de play-off, indiferent de celelalte scoruri.

Lucrurile sunt atât de încurcate în Liga a 2-a încât ASU Poli, liderul clasamentului, poate pierde play-off-ul dacă nu scoate cel puţin un punct cu Concordia Chiajna, desigur dacă şi alte rezultate îi vor fi potrivnice.

U Cluj-Petrolul (Digi Sport 3), meciul care lasă cel puţin o echipă pe dinafară. Craiova joacă la Reşiţa

Derby-ul U Cluj-Petrolul va lăsa pe dinafară cel puţin una dintre echipe, în funcţie de rezultat. Dar celelalte finaluri pot face în aşa fel încât niciuna să nu ajungă în play-off.

Mioveniul are, la prima vedere o sarcină facilă cu Aerostar Bacău, iar Dunărea Călăraşi şi Viitorul Pandurii ar putea rămâne în TOP 6 cu un rezultat de egalitate. Formaţia Csikszereda are de departe prima şansă cu CSM Slatina, doar că victoria nu-i permite să strângă decât 32 de puncte şi, în mod paradoxal, ar putea să nu fie suficiente, mai ales că primul criteriu de departajare este rezultatul direct dintre echipe, nu golaverajul.

FC U Craiova 1948 se va deplasa la Reşiţa şi este dată drept favorită certă. În ciuda locului ocupat, Reşiţa este o echipă imprevizibilă şi orice se poate întâmpla.

Live Video etapa 21, Liga a 2-a, ora 15:00