Real Madrid-Eibar, Live Video ora 17:15, Digi Sport 4. Echipa lui Zidane poate sări peste Barcelona

• Liga 1: FC Botoșani – FC Viitorul, duminică, 15:00, Digi Sport 1

• Liga 2: Dunărea Călărași – ASU Poli Timișoara, sâmbătă, 21:30, Digi Sport 1

UPDATE Minutul 90+3 Final de partidă, Real Madrid – Eibar 2-0.

UPDATE Minutul 72 GOOOL Real Madrid!!! Benzema majorează scorul din centrarea lui Vinicius.

UPDATE Minutul 70 Al treilea gol anulat pentru Real, tot pentru ofsaid! De această dată, Casemiro era cel care s-a bucurat degeaba.

UPDATE Minutul 41 GOOOL Real Madrid!!!! Asensio reușește să deschidă scorul din pasa excelentă a lui Casemiro.

UPDATE Minutul 36 Un alt gol anulat Realului! Asensio deviase cu călcâiul șutul lui Isco, dar din nou s-a semnalizat ofsaid.

UPDATE Minutul 5 Gol anulat pe motiv de ofsaid la Benzema.

UPDATE Minutul 1 A început partida.

Echipele de start:

Real Madrid: Courtois – Lucas Vázquez, Militao, Nacho, Mendy, Marcelo – Casemiro, Modric, Isco – Asensio, Benzema.

Eibar: Dmitrovic – Pozo, Arbilla, Oliveira, Soares – Sergio Álvarez, Diop, Aleix García, Pedro León – Bryan Gil, Kike García.

Real Madrid-Eibar, Live Video pe Digi Sport 4, ora 17:15

La șase puncte în spatele liderului Atletico Madrid, Zidane vrea să câștige tot pentru a aduce un nou titlu în vitrina galacticilor de la Real. Urmează duelul cu Eibar, echipă care are mare nevoie de puncte si e pe loc retrogradabil.

Ne așteaptă un meci cu multă intensitate. Știm ce adversar înfruntăm, unul care va veni să se apere. Nici eu, nici jucătorii nu privim mai departe de meciul care urmează. Toate meciurile sunt importante„, a declarat antrenorul Zinedine Zidane.

Mai avem 15 finale, vrem să mergem până la capăt pentru a ne atinge obiectivul„, a mai spus Zidane.

• Real Madrid – Eibar este în direct la Digi Sport 4 și Digi 4K, de la 17:15.

Pe rivala Atletico o aşteaptă un test important în lupta pentru titlu. Joacă pe terenul Sevillei, duminică, în direct la Digi Sport 2, de la ora 22:00. Barcelona-Real Valladolid se va juca luni, de la ora 22:00, în direct pe Digi Sport 2.

Etichete: real madrid eibar , meciuri la liga