Live Video&Text | Viitorul – Poli Iași 1-2, ACUM, pe Digi Sport 1. Moldovenii revin în avantaj. Calcan marchează în poarta fostei echipe

[ad_1]

08.04.2021, 20:41

• Europa League: Arsenal – Slavia Praga, joi, 22:00, Digi Sport 1

• Europa League: Granada – Manchester United, joi, 22:00, Digi Sport 2

Meciul dintre FC Viitorul Constanţa şi Politehnica Iaşi, din etapa a 24-a a Ligii 1, programat inițial pe 22 februarie 2021, a fost suspendat, la 22 februarie, de arbitrul Andrei Florin Chivulete, în min. 68, la scorul de 0-0, din cauza ceţii!

Chivulete a considerat că jocul nu se mai poate desfăşura în condiţiile existente şi a decis întreruperea jocului, trimiţând jucătorii la cabine.

Partida urma să se reia din minutul 68, pe 23 februarie, de la ora 16:00, dar jocul nu s-a putut desfăşura nici atunci din cauza ceţii.

Așa că oficialii celor de la LPF au decis ca meciul să se rejoace azi, dar din primul minut!

Viitorul – Poli Iași, LIVE VIDEO, 19:00, Digi Sport 1 | Echipele probabile

Viitorul: Căbuz – Dussaut, Artean, Mladen, Boboc – Babunski, Gaztanaga, Ciobanu – G. Ganea, Tsoumou, Pitu
Absenți: V. Ghiță, Casap – ambii accidentați
Antrenor: Mircea Rednic

Poli Iași: Brănescu – Onea, R. Popa, De Iriondo, Bușu – Passaglia, Vanzo – Deyver Vega, A. Stan, Calcan – Djuranovic
Absenți: Baxevanos, Platini – suspendați, Mihalache, Dylan Flores – accidentați.
Antrenor: Nicolo Napoli.

Înaintea acestei restanțe, Viitorul se află pe locul 11 cu 31 de puncte în timp ce Poli Iași ocupă ultimul loc cu 19 puncte, duelul urmând a se reedita în play-out-ul acestei ediții a Ligii 1.