Live Score&Video | Rapid – Dunărea Călărași | LIVE VIDEO

[ad_1]

• Liga 2: Rapid – Dunărea Călărași, duminică, 19:00, Digi Sport 1

• Liga 1: Universitatea Craiova – CFR Cluj, duminică, 21:30, Digi Sport 1

Rapid – Dunărea Călărași 0-0| LIVE VIDEO | ACUM, pe Digi Sport

Giuleștenii sunt într-o formă excelentă înaintea partidei contra trupei lui Cristi Pustai. Rapid caută a patra victorie consecutivă pentru a reveni pe prima poziție a play-off-ului Ligii 2, la egalitate cu U Craiova 1948. De partea cealaltă, cu un succes, Dunărea Călărași ar depăși-o pe Rapid și s-ar instala pe locul doi.

Minutul 8: Bară Rapid. Bălan interceptează o centrare ce îl viza pe Hlistei și trimite în bara transversală a Dunării Călărași.

Minutul 5 Ocazie pentru Dunărea Călărași. Cristi Bud șutează după ce interceptează o centrarea lui Kanda.

Minutul 1 Începe meciul

Rapid – Dunărea Călărași | LIVE VIDEO | Ora 19:00, pe Digi Sport 1. Confruntări directe și statistici

• Antrenor: Cristian Pustai

Aceasta va fi a doua întâlnire dintre cele două formații la Buftea, în decurs de doar trei săptămâni. În penultima etapă a sezonului regulat, Rapid a obținut o victorie la scor, 4-0, care s-a dovedit decisivă pentru calificarea giuleștenilor în play-off. În sezonul precedent, a avut loc o singură confruntare directă, la Călărași, încheiată nedecis, 0-0.

Hlistei este principalul marcator al lui Rapid și al campionatului, alături de Ovidiu Herea, cu 11 reușite, în timp ce Rusu și Alexandru sunt golgheterii Dunării Călărași, cu șase, respectiv cinci goluri.

Rapid – Dunărea Călărași | LIVE VIDEO | Ora 19:00, pe Digi Sport 1. Echipe probabile

• Rapid: Moldovan – Goge, Nastos, Dandea, Finica – Lazăr, Barbu – Sefer, Ilie, Hlistei – Bălan
  • Dunărea Călărași: Began – Rus, Șandru, Lopez, Sălceanu – Pușcaș, Crișan – Țenea, Ciucur, Kanda – Alexandru

Etichete: cristi pustai , play-off liga 2 , rapid dunarea calarasi , etapa 2 play-off liga 2