Live Video&Text | ASU Poli Timișoara

[ad_1]

• Liga 2: ASU Poli Timișoara – Rapid, joi, 16:30, Digi Sport 1

• Supercupa României: CFR Cluj – FCSB, joi, 19:00, Digi Sport 1

Minutul 52: Șansă bună pentru Rapid! Sefer șutează cu pământul, dar mingea este respinsă în corner de Hindrich.

Minutul 47: Sefer trage cu stângul puțin pe lângă poarta lui Hindrich.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 30: GOOL ASU Poli! Ignea deschide scorul cu un șut din interiorul careului, după o gafă a lui Dandea.

Minutul 4: O primă ocazie pentru bănățeni, încheiată cu un șut mult peste poarta lui Moldovan.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

• Rapid: Moldovan – Voicu, Dandea, Nastos, Goge – Barbu, Costin, Pănoiu – Sefer – Hlistei, Bălan
    Rezerve: Drăghia, Ignat, Florică, Bradu, Dumitrescu, Iosif, Ursu, Lazăr, Ioniță, Voicu
  • ASU Poli: Hindrich – Radu, Coadă, Bocsan, Scutaru, Popvici – Cioinac – Codrea, Ignea – Plazonja, Axente
    Rezerve: Păduraru, Radunovic, Jurj, Manea, Ivanovici, Pamfile, Rus, Mera, Casado

Giuleștenii au pornit perfect în play-off, reușind să câștige în primele două etape, cu Csikszereda și Dunărea Călărași. De partea cealaltă, ASU Poli Timișoara a remizat cu Dunărea Călărași și a pierdut la Craiova.

Rapid poate reveni pe locul 1 în cazul unui succes, fiind în acest moment la trei puncte de FC U Craiova 1948. CS Mioveni s-a apropiat la un punct de Rapid după victoria cu Dunărea Călărași, scor 5-1.

Înaintea meciului de la Timișoara, Rapid a anunțat că antrenorul Mihai Iosif și-a prelungit contractul până la finalul sezonului următor.

După plecarea lui Nicolae Grigore, Mihai Iosif a preluat echipa și a obținut patru victorii importante, două în sezonul regulat și două în play-off, cu Dunărea Călărași (4-0), Metaloglobus (4-2), Csikszereda (1-0) și Dunărea Călărași (4-1).

LIVE VIDEO ASU Poli Timișoara – Rapid, ora 16:30, Digi Sport 1. Situația din clasament

LIVE VIDEO ASU Poli Timișoara – Rapid, ora 16:30, Digi Sport 1. Giuleștenii au câștigat ultimul meci direct

Etichete: dan alexa , play-off liga 2 , meciuri rapid , video liga 2 , mihai iosif , meciuri poli timisoara , poli timisoara rapid