![](https://infojurnal.ro/wp-content/uploads/2021/04/I-am-dominat-la-tot-in-prima-repriza-As-vrea-sa-640x430.jpg)
„I-am dominat la tot în prima repriză. Aș vrea să ia titlul CFR!” Jucătorii lui Sepsi, entuziasmați după victoria cu FCSB
[ad_1]
-
Liga 2: Dunărea Călărași – U Craiova 1948, luni, 17:30, Digi Sport 1
-
Liga 1: FC Voluntari – FC Viitorul, luni, 20:30, Digi Sport 1
Primul gol al covăsnenilor a fost înscris de Claudiu Petrila (20 de ani), mijlocaș ofensiv împrumutat de la CFR Cluj. Internaționalul U21 crede că Sepsi a dominat clar prima repriză și se bucură că a încurcat FCSB în lupta la titlu.
Claudiu Petrila, după victoria cu FCSB: „I-am dominat la tot în prima repriză”
Petrila și-ar dori ca titlul să-l câștige CFR Cluj, în cazul probabil în care Sepsi nu va reuși acest lucru.
„Ne-am pregătit foarte bine pentru acest meci și ne bucurăm că am câștigat azi. E bine că am reușit să ne revenim după acea înfrângere, am câștigat aici și vrem să fim cât mai sus.
Din fericire, în prima repriză i-am dominat la tot. Din păcate, în a doua repriză am fost mai moi, dar e bine că am câștigat. Nu pot să spun că nu m-am gândit la CFR. M-am gândit și la ei să-i ajut. Eu mi-am făcut reaba aici. Îmi doresc să luăm noi titlul, dar, dacă nu se poate, aș vrea să ia titlul CFR Cluj”, a declarat Petrila.
- 5 goluri și o pasă decisivă a strâns Petrila în cele 27 de meciuri jucate în Liga 1, în acest sezon
VIDEO Rezumatul meciului FCSB – Sepsi 1-2
Clasamentul din play-off-ul Ligii 1
Etichete: liga 1 , sepsi , fcsb , claudiu petrila
[ad_2]
Citește mai mult..