[ad_1]

• Liga 1: FC Botoșani – FCSB, joi, 20:30, Digi Sport 1

• Liga 1: CFR Cluj – U Craiova 1948, vineri, 21:30, Digi Sport 1

CLICK AICI pentru a urmări partida, EXCLUSIV pentru abonații RCS-RDS

UPDATE Ora 14:28. Olga Danilovic – Irina Bara 0-0. Sportiva noastră servește prima.

UPDATE Ora 14:10. Paula Ormaechea – Ivana Jorovic 6-1, 7-6! Ormaechea a ajuns la al cincilea sfert al carierei. A salvat 4 mingi de set. Va urma partida Irinei Bara.

UPDATE Ora 14:05. Paula Ormaechea – Ivana Jorovic 6-1, 6-6.  Sportiva din Argentina a revenit nesperat în tiebreak și a salvat trei mingi de set.

UPDATE Ora 14:00. Partida Olga Danilovic – Irina Bara trebuia să înceapă la ora 14:00, pe terenul Central, numai că startul a fost amânat. Și asta din cauza faptului că pe același teren meciul de dinainte nu s-a terminat. Paula Ormaechea și Ivana Jorovic au ajuns în setul secund, care se decide la tiebreak. Ormaechea are 1-0 la seturi.

Emoții la WTA Budapesta! Kateryna Kozlova – Ana Bogdan, 16:00, Digi Sport 2

Documentarul despre mama Rusie și secretele ei uimitoare e în Digi Online! Hai să vezi Rusia, cu Simon Reeve, azi de la 21:00, numai pe Digi World!

Tot azi, și tot în optimi, 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, va juca și Ana Bogdan (28 de ani, locul 98 WTA). Sportiva din Sinaia va lupta pentru un loc în sferturi cu Kateryna Kozlova (27 de ani, 154 WTA) din Ucraina.

Bara s-a calificat în optimi după ce a trecut cu 4-6, 7-5, 6-2, după o oră și 34 de minute de joc, de Errani.

Ana Bogdan a avut un meci mai lejer. Ea a învins-o pe Varvara Lepchenko (155 WTA), 6-4, 7-5.

Nu toate sportivele din România au avut însă succes la WTA 250 de la Budapesta. Jaqueline Cristian a fost învinsă de sârboaica Ivana Jorovic, 7-5, 6-7 (6-8), 6-7 (3-7), în primul tur, la fel ca și Irina Begu, eliminată de Anna Schmiedlova în două seturi, 3-6, 4-6.

Etichete: wta budapesta , ana bogdan , ana bogdan wta , irina bara , irina bara wta