Mai tare decât Șovre pentru autograful lui Haaland! Cum a întrerupt un puști amicalul dintre Dortmund și Bilbao

[ad_1]

Însă isprăvile sale de pe teren, unde a devenit un golgeter de temut, l-au transformat într-o vedetă mondială.

Dovadă și ceea ce s-a întâmplat la amicalul Borussiei Dortmund cu Athletic Bilbao.

Amicalul Dortmund – Bilbao a fost întrerupt de un fan al lui Erling Haaland

Popularitatea norvegianului este așa de mare încât meciul a fost întrerupt de un fan care a invadat terenul pentru a primi un autograf de la Haaland.

Se întâmpla în minutul 42 al partidei, când spaniolii se pregăteau să execute un corner.

Atacantul care a marcat 57 de goluri în 59 de partide pentru gruparea din Bundesliga a rămas calm și i-a îndeplinit dorința celui care intrase pe teren.

Iar apoi l-a invitat politicos să se întoarcă la locul său din tribună în aplauzele spectatorilor.

A avut noroc fanul deoarece Erling Haaland a fost schimbat la pauză – iar Bilbao s-a impus cu 2-0 în meciul disputat la St. Gallen.

Și un român a avut probleme după ce i-a cerut un autograf lui Erling Haaland – este vorba de arbitrul Octavian Șovre, cel care ceruse această favoare în scopuri caritabile.