Live Video | Franța – Austria 2-0, pe Digi Sport 1 / Belgia – Țara Galilor 2-1, pe Digi Sport 2 / Croația

[ad_1]

• Liga Națiunilor: Franța – Austria, joi, 21:45, Digi Sport 1

• Handbal: GOG – Dinamo, joi, 19:45, Digi Sport 2

De fapt în două luni se joacă toate partidele din această fază pentru că au fost patru jocuri în iunie şi urmează cele două din septembrie.

Min 65 Goool Franța! Griezmann centrează din dreapta, Giroud sare excelent și înscrie cu o lovitură de cap.

Min 56 Goool Franța! Sabitzer greșește o pasă, Mbappe recuperează, driblează tot ce-i vine în cale și marchează.

Min 46 A început repriza secundă!

PAUZĂ

Min 35 Ocazie uriașă a Franței! Tchouameni reia din „foarfecă”, mingea e respinsă de portar în bară, iar Griezmann e blocat în ultimul moment.

Min 1 A început partida!

Min 50 Goool Țara Galilor! Brennan Johnson îl găsește bine pe Kieffer Moore, care înscrie.

PAUZĂ

Min 37 Goool Belgia! Michy Batshuayi dublează avantajul gazdelor, după o pasă excelentă a lui Kevin De Bruyne.

Min 10 Goool Belgia! Kevin De Bruyne deschide scorul cu un șut de la marginea careului.

Min 49 Goool Croația! Borna Sosa marchează cu un șut de la marginea careului.

PAUZĂ

Min 35 Maehle primește la marginea careului, trage în forță, dar fără probleme pentru portarul gazdelor.

Min 60 Goool Olanda! Steven Bergwijn marchează după o combinație cu Janssen.

PAUZĂ

Min 14 Goool Olanda! Gakpo este servit excelent de Dumfries, iar jucătorul lui PSV deschide scorul.

Știrea inițială:

LIVE VIDEO Belgia – Ţara Galilor, Croaţia – Danemarca, Franţa – Austria şi Polonia – Olanda, 21:45

România va disputa primul joc vineri, în deplasare, cu Finlanda, de la ora 21:45, iar luni va întâlni Bosnia Herţegovina, tot de la 21:45. Video de la ambele meciuri vor putea fi găsite pe digisport.ro.

Astăzi, pe 22 septembrie, în direct pe canalele Digi Sport puteţi urmări nu mai puţin de şase partide în direct, pentru ca restul de patru să fie şi ele în transmisiune directă pe siteul digisport.ro.

Belgia – Ţara Galilor, Croaţia Danemarca, Franţa – Austria şi Polonia – Olanda , Live Video 21:45, pe canalele Digi Sport

În Liga A avem nu mai puţin de patru partide tari, Belgia-Ţara Galilor, Croaţia-Danemarca, Franţa Austria şi Polonia- Olanda.

Alte patru jocuri sunt în Liga C, iar două întâlniri sunt în Liga E

Scoţia – Ucraina 3-0

Meciurile din această „fereastră” a Ligii Naţiunilor au debutat miercuri, cu partida Scoţia-Ucraina, scor 3-0. Meciul trebuia să se dispute în iunie, dar a fost amânat pentru că Ucraina trebuia să joace barajul pentru CM Qatar 2022, care începe în noiembrie. Victoria a fost a britanicilor, obţinută la un scor clar.

Primul gol al scoțienilor a fost marcat abia în repriza secundă, în minutul 70, când McGinn a câștigat un duel în interiorul careului și l-a învins pe goalkeeper-ul ucrainenilor cu un șut din întoarcere.

În minutul 80, Dykes a dublat avantajul gazdelor după ce trimis cu capul în poarta lui Trubin, la o centrare venită din corner. Câteva minute mai târziu, același Dykes a trimis tot cu capul în poarta Ucrainei, după o centrare expediată de același Fraser. Diferența de scor putea fi chiar mai mare, dacă Che Adams nu ar fi nimerit bara transversală în minutul 63.

Liga Națiunilor. Programul zilei de joi, 22 septembrie, și transmisiunile pe canalele Digi Sport

Liga A

• Belgia – Țara Galilor, 21:45, LIVE VIDEO pe Digi Sport 2
  • Croația – Danemarca, 21:45, LIVE VIDEO pe Digi Sport 3
  • Franța – Austria, 21:45, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1
  • Polonia – Olanda, 21:45, LIVE VIDEO pe Digi Sport 4

Liga C

• Kazahstan – Belarus 2-1 (Gabyshev 29, Zaynutdinov 79 / Savitskiy 45+3), meci arbitrat de Horașiu Feșnic.

Min. 79: Gol Kazahstan. Zaynutdinov primește o pasă în mijlocul careului și înscrie.

Min. 45+3: Gol Belarus. După o centrare în careu, Savitskiy înscrie cu capul.

Min. 29: Gol Kazahstan! Gabyshev deschide scorul, cu un șut plasat.

• Lituania – Insulele Feroe, 21:45, LIVE VIDEO pe digisport.ro
  • Slovacia – Azerbaijan, 21:45, LIVE VIDEO pe digisport.ro
  • Turcia – Luxemburg, 21:45, LIVE VIDEO pe digisport.ro

Liga E

• Letonia – Republica Moldova 1-2 (Ikaunieks 55 / Revenco 26, Nicolaescu 45)

Min. 55: Gol Letonia. După o combinație rapidă, Ikaunieks reduce diferența.

Min. 45: Gol Moldova. Nicolaescu înscrie după un corner.

Min. 26: Gol Moldova! Revenco deschide scorul din centrarea lui Plătică.

Min. 11: Bară Letonia. După o centrare din corner, Tobers trimite cu capul în bară.

• Liechtenstein – Andorra, 21:45, LIVE VIDEO pe digisport.ro

Clasament Liga D

Etichete: meciuri liga natiunilor , liga natiunilor liga a , liga natiunilor liga c , liga natiunilor liga d